top secret
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Pravidla obecná i herní

Goto down 
AutorZpráva
Cherryl Tonitrua
Admin
Cherryl Tonitrua

Posts : 51
Join date : 26. 11. 17
Age : 17
Location : Academy

PříspěvekPředmět: Pravidla obecná i herní   Mon Nov 27, 2017 5:49 pm

Jak psát do příběhu?

Řeč je nejlepší psát do “uvozovek,” není nutné je dělat dole a nahoře tak, jak se to dle českého jazyka má, stačí ty dvě čárky nahoře prostě zopakovat na začátku i na konci. Pro větší přehlednost můžete ještě “zvýraznit,” aby mluvené slovo vyniklo v textu.

Děj nemusíte nijak zvláštně vyznačovat. Můžete psát v první, či třetí osobě, čísla jednotného. Bylo by dobré to během hry neměnit, ale pokud se rozhodnete, že tak už vám to nevyhovuje, není problém občas to nějak obejít. Vždy čekejte na reakci druhého hráče, občas to trvá, než odepíše a v některých případech můžete čekat i pár dní, ne každý má vždy múzu. Bylo by dobré napsat jeden příspěvek alespoň o dvou celých řádcích, což určitě není moc. Nechci nikoho nutit se nějak moc rozepisovat, jelikož ne vždy to jde.

Myšlenky se většinou píší kurzívou, není to nic složitého. No a pokud to chcete odlišit od obyčejného textu, můžete taktéž přidat uvozovky. Co si myslí vaše postava už je na vás, ale ráda bych upozornila, že protějšek neví, na co myslí -pokud ovšem není telepat.
Lokace je také důležitá. Jestliže nejste ve městě či vesnici, tak lze toto pravidlo ignorovat. V obydlené části by bylo přehlednější před příspěvek napsat vaši lokaci, například Obchodní Centrum.


Časté chyby:

Metagaming, nebo také hraní za postavu druhého hráče. Není to vůbec příjemné a taky by se to nemělo. Nechejte druhého nějak zareagovat a nechejte příběh otevřený, uvidíte, že to bude mnohem větší zábava, než když budete druhému diktovat, co dělat.

Mary/Gary Sue je označení pro bezchybnou postavu. Dbejte ale na to, že nikdo není všemocný a každý má své hranice, nepřekračujte je! Naopak, čím více má postava chybiček, tím je zajímavější. Navíc koho by bavilo hrát s dokonalou postavou, která se nedá nijak zranit?

Křišťálová stěna je zase takové obrazné pojmenování pro rozdíl mezi postavou a hráčem. Ne vždy ví postava to, co hráč, zkrátka když poprvé někoho potkáte, hned nebudete znát jeho jméno bez optání. Dávejte si proto pozor na to, co vám řekla postava druhého hráče v příběhu a co jste si přečetli v registraci.

Obecná Pravidla:
Vulgarita je povolená, ale prosím vše v nějaké míře. Každému to občas ujede, ale nemusí to býti na denním pořádku.

Nevyhrožujeme si, respektujeme se a pokud možno, nehádáme se na veřejném chatu a nekazíme náladu ostatním hráčům!

Každý hráč může vlastnit jen tolik postav, kolik jich zvládne!
Pokud máte nějaký vážnější dotaz a nechcete ho řešit tady na fóru, napište na e-mail jednomu z administrátorů.

Nepožadujte po nikom osobní údaje opakovaně, pokud vám je odmítne poskytnout.

Jakoukoli informaci o sobě ostatním hráčům dáte, je vaše zodpovědnost a pokud se vás někdo rozhodně přijít vykuchat a vykrást, my za to nemůžeme, buďte proto opatrní, co sdílíte s ostatními.

Všichni asi víme, jak je nepříjemné, když vám někdo z ničeho nic zabije postavu, proto se raději prve domluvte s hráčem a dovolte se ho, případně postavě druhého hráče udělejte jen nějaký škrábanec na památku (žádné velké, smrtelné zranění!)

Pokud se rozhodnete, že se dáte do nějaké scény 18+, není problém, ale v lepším případě se tomu možná i vyhněte. Popřípadě jsou k dispozici i soukromé chaty.


(Vedlejší) Kaiovi prodloužené chyby:

God-mode
Vaše postava není nezranitelná, nedokáže ovládat ostatní postavy.

Zranitelnost/Síla
Často se stává, že dáváte svoji postavě nadpřirozené síly, špatné reakce. Kdyby vás někdo bodl, určitě nevykrvácíte hned, ale také musíte brát v potaz bolest.

Metagaming
Možná znáte pod pojmem “křišťálová zeď”. Je to činnost, kde postava zná akce, které nikdy neviděla, neslyšela.

Auto-
Činnost, kde vaše postava s jistotou vykoná určitou práci. Třeba například projde skrze ochranu, ač by ve skutečnosti ta ochranka již vaši postavu zadržela. Auto- se dá předejít, když před některé vaše akce dáte “snaží se, pokusil se” a zbytek necháte na dalším hráči. Jestliže Auto- vykonáváte u NPC postav, tak toto pravidlo lze obejít.

Obcházení zákonů
Vaše postava NESMÍ obcházet zákony gravitace, fyziky, hry. Jednoduše nemůžete přijít a zabít vycvičeného, špičkové agenta pouhými ranami. Podobně na tom je i Ohýbání zákonů, kde je jen lehce změníte.

Powerplay
Nemůžete ovlivňovat/reagovat za postavu jiného hráče. Například vaše postava někoho popostrčí, jestli spadne z útesu je na druhém hráči a na síle postavy.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://agents-of-tomorrow.forumotion.eu
 
Pravidla obecná i herní
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Agents of Tomorrow :: Reálie-
Přejdi na: